Coraz więcej pijanych kierowców na polskich drogach

Czwartek, 16 stycznia (17:23)

Rośnie liczba pijanych kierowców na polskich drogich. Jak informuje policja, w ubiegłym roku funkcjonariusze zatrzymali o 6 tysięcy więcej nietrzeźwych kierujących niż w 2018 r.

Zdjęcie

Rośnie liczba pijanych kierowców na polskich drogich /Adam Staskiewicz/ /East News
Rośnie liczba pijanych kierowców na polskich drogich
/Adam Staskiewicz/ /East News

Podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji podkreśla, dane są alarmujące, ponieważ jest to pierwszy taki wzrost od prawie dekady. Jego zdaniem, jedną z przyczyn takiego zjawiska może być coraz łatwiejszy dostęp do alkoholu. 

"Prawdopodobnie jest to przyzwolenie społeczne, przeświadczenie o tym, że kierowca nie zostanie zatrzymany do kontroli i nie będzie brał udziału w wypadku drogowym. Prawdopodobnie jest to też związane z większą podażą alkoholu, która wystąpiła w 2019 r." - powiedział Radosław Kobryś.

Reklama

W ubiegłym roku nietrzeźwi kierowcy doprowadzili w Polsce do prawie dwóch tys. wypadków, w których zginęło 180 osób, a ponad dwa tys. zostało rannych. 

Policja przypomina o zasadzie "zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców". Każdy kierowca, przyłapany na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu, straci prawo jazdy, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek w Górze Kalwarii. Nie żyje kierowca busa

    W piątek (29 maja) w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie) na dk 79 bus uderzył w drzewo. W wypadku rannych zostało 10 osób, a kierowca pojazdu był reanimowany. "Niestety 55-latek zmarł w... więcej