Ciężarówka w płomieniach na autostradzie A1

Poniedziałek, 19 marca (20:52)

Po wypadku ciężarówki częściowo zablokowany jest ruch na autostradzie A1 w okolicach Zabrza. Po wybuchu opony pojazd przewrócił się na bok i blokuje pas w kierunku Gliwic i Ostrawy; wyznaczono objazd – podała policja.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Łukasz Grudniewski /East News
Zdj. ilustracyjne
/Łukasz Grudniewski /East News

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Reklama

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach powiedział PAP, że po wystrzale opony ciężarówka, jadąca A1 na północ, przebijając bariery przecięła pas rozdzielający jezdnie, przejechała na jezdnię prowadzącą na południe, w kierunku Ostrawy, i przewróciła się na bok.

Tir po wypadku stanął w płomieniach. Strażacy ugasili już pożar, ale wciąż nie usunięto ciężarówki z drogi, potrzeba do tego ciężkiego sprzętu. Do czasu przywrócenia ruchu policja kieruje kierowców objazdem drogą krajową nr 78.

Jak podał dyżurny komisariatu, kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Według informacji uzyskanej przez policję, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • RMF: Cztery osoby ranne w karambolu na krajowej "16"

    ​W Nowym Marcinkowie między Olsztynem a Mrągowem (woj. warmińsko-mazurskie) na drodze krajowej nr 16 zderzyły się trzy samochody osobowe i auto dostawcze. Cztery osoby zostały ranne. więcej