Cieszyn: Samochód uderzył w pieszych

Poniedziałek, 30 grudnia 2013 (16:05)

Pięć osób, w tym 10-miesięczne dziecko, trafiło do szpitala po wypadku drogowym, do którego doszło dziś po południu w Cieszynie (woj. śląskie). Samochód uderzył w pieszych, a następnie w przydrożny mur - poinformowali policjanci.

Zdjęcie

Do wypadku doszło w Cieszynie. /Map24.interia.pl
Do wypadku doszło w Cieszynie.
/Map24.interia.pl

- Ranni zostali trzej piesi oraz dwie osoby, które znajdowały się w samochodzie. Ich życiu nic nie zagraża; są potłuczeni. Matka dziecka ma złamaną nogę - powiedział rzecznik policji w Cieszynie Rafał Domagała.

Do wypadku doszło w rejonie Mostu Wolności, na którym niegdyś mieściło się przejście graniczne. Można nim było wjechać do Polski z Czech. Zjeżdżając z przeprawy, 26-letnia kobieta skręciła w prawo i zjechała na lewy, przeciwległy, pas ruchu, uderzając w schodzących już z przejścia przechodniów: 33-letnią kobietę z niemowlęciem w wózku oraz 18-latkę. Kobiety prawidłowo przechodziły drogą - powiedział Domagała.

- Samochód po potrąceniu jechał dalej. Zatrzymał się dopiero, uderzając w mur przy drodze, w wyniku czego ranne zostały kobieta za kierownicą i jej 54-letnia matka - powiedział Domagała.

Reklama

26-latka, która prowadziła auto, była trzeźwa. Nie potrafiła wyjaśnić, w jaki sposób po skręcie znalazła się na przeciwległym pasie i jak doszło do wypadku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Cieszyn | wypadek

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej