​Bydgoszcz. Zderzenie autobusu i tramwaju. Pięcioro poszkodowanych

Poniedziałek, 3 lipca 2017 (08:10)

​Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Unii Lubelskiej w Bydgoszczy doszło w poniedziałek rano do zderzenia tramwaju i autobusu miejskiego. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób, a ruch w tej części miasta jest poważnie utrudniony.

Zdjęcie

Wypadek w Bydgoszczu /twitter.com/jaroslawlewando /
Wypadek w Bydgoszczu
/twitter.com/jaroslawlewando /

"O godzinie 6.45 dostaliśmy zgłoszenie o zderzeniu autobusu miejskiego linii 54 z tramwajem na skrzyżowaniu Unii Lubelskiej i Dworcowej. Stanu poszkodowanych osób nie znam. Motornicza jest zabrana do szpitala, jej obrażenia są najpoważniejsze. Z moich informacji wynika, że troje pasażerów w wyniku wypadku jest potłuczonych" - powiedziała PAP rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz.

Dodała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący autobusem wymusił pierwszeństwo przejazdu na tym skrzyżowaniu.

Reklama

"Ruch w tej części Bydgoszczy jest i będzie przez najbliższe godziny utrudniony. W tym miejscu bowiem ul. Dworcowa jest jednokierunkowa, a tramwaje jadą na pętlę, która znajduje się przy dworcu autobusowym" - wskazała Chlebicz.

Na miejscu pracują straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Muszą m.in. dokonać rozdzielenia autobusu i tramwaju.

"Skutki wypadku są przez cały czas usuwane. Od godziny 6.45 tramwaje nr 5 i 8 kursują nie do przystanku Rycerska, a Wilczaka" - wskazał dyspozytor tramwajowy z Bydgoszczy Krzysztof Buzalski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany wjechał autem do sali bankietowej

    Pijany 22-latek w nocy z czwartku na piątek, jadąc samochodem wypadł z drogi i wjechał do sali bankietowej jednego z lokali w Aleksandrowie Kujawskim. Na szczęście w środku nikogo nie było. Sam... więcej