Burza śnieżna nad Mazowszem. W wypadkach zginęło sześć osób

Wtorek, 26 marca 2019 (17:05)
Aktualizacja: Wtorek, 26 marca 2019 (18:36)

Seria tragicznych wypadków na Mazowszu. W ciągu kilkudziesięciu minut zginęło w nich aż sześć osób. Jak twierdzą policjanci, przyczyną tragicznych zdarzeń była gwałtowna śnieżna burza, która przechodziła nad województwem.

Zdjęcie

Opady śniegu sparaliżowały ruch na drogach /MICHAL KOSC /Agencja FORUM
Opady śniegu sparaliżowały ruch na drogach
/MICHAL KOSC /Agencja FORUM

We wtorek po południu nad Mazowszem przeszły burze śnieżne. Opadom śniegu i gradu towarzyszył silny wiatr. Padający śnieg ograniczał widzialność do kilkunastu metrów. Nawierzchnia dróg w jednej chwili zrobiła się wyjątkowo śliska.

Jak poinformował asp. Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, z powody załamania pogody doszło do czterech poważnych wypadków drogowych. W wypadkach uczestniczyło w sumie dziesięć osób, z których sześć zginęło na miejscu.

Ciężarówka potrąciła 14-latkę

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 14.30 w Sochaczewie. Na drodze krajowej 92 ciężarowe renault magnum potrąciło 14-latkę na przejściu dla pieszych. 

Reklama

Dziewczynka w stanie ciężkim, z obrażeniami, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie.

49-latka wypadła z drogi i wjechała w drzewo

Ok. godz. 14.55 na drodze powiatowej w Ostrołęce 49-letnia kobieta, kierująca toyotą avensis, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Poniosła śmierć na miejscu.

Dwa czołowe zderzenia

O godz. 15.14 na drodze krajowej nr 7 w Mławie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego kia z ciężarowym volvo. Samochód osobowy stanął w płomieniach. Trzy podróżujące nim osoby zginęły na miejscu.

Ostatni wypadek miał miejsce o godz. 15.20 na drodze wojewódzkiej nr 627. W Ostrowi Mazowieckiej, na drodze w kierunku na Ostrołękę, doszło do czołowego zderzenia furgonetki renault trafic z ciężarową skanią. Kierowca i pasażer renault trafic zginęli na miejscu.

Wszystkie wypadki były związane z załamaniem pogody. Obecnie burza śnieżna przesuwa się z północy na południe.

Policja apeluje: Zjechać i przeczekać

Policja zaleca kierowcom, aby zwolnić i jeśli jest taka możliwość, zjechać na pobliski parking z daleka od drogi. Nie należy zatrzymywać się przy drodze. Ponieważ burze często mają charakter przejściowy, trzeba chwilę przeczekać.

"Nie można ryzykować i próbować jechać. Lepiej na krótko zjechać, przeczekać i pojechać dalej" - podkreślił Cibor.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/RMF

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej