Bobowicko: 8-latek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Niedziela, 5 lipca (15:30)

Ośmioletni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w Lubuskiem. Dziecko zginęło na miejscu. Okoliczności tragedii są wyjaśniane pod nadzorem prokuratora - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Gerard /Reporter
Zdj. ilustracyjne
/Gerard /Reporter

Do wypadku doszło w niedzielę 5 lipca po godz. 13.00. Chłopiec został potrącony przez pociąg regionalny relacji Zbąszynek-Międzyrzecz, tzw. szynobus. Maszynista był trzeźwy.

W związku wypadkiem ruch na tej linii został wstrzymany. Dla pasażerów podstawiono komunikację zastępczą.

Reklama

Tragedia podczas rodzinnej wycieczki

Policjanci ustalili, że 8-latek wraz z młodszym bratem i rodzicami wybrali się na przejażdżkę rowerową do lasu. Do tragedii doszło, kiedy przejeżdżali przez tory kolejowe na niestrzeżonym przejeździe w ciągu leśnej drogi.

"Na razie dokładne okoliczności tego wypadku nie są znane. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Rodzina zmarłego dziecka zostanie otoczona opieką psychologiczną" - powiedział Maludy. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Kujawsko-pomorskie: Kolejki przed bramkami na A1 w kierunku Gdańska

    Kolejki samochodów tworzą się w niedzielę rano przed punktem poboru opłat autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Gdańska. Czas oczekiwania na przejazd wynosi ponad 15 minut -... więcej