Bobolice-Koszalin: Rolnicy będą blokować DK 11

Środa, 9 maja (11:51)

Rolnicy z Pomorza Zachodniego w środę od południa przez cztery godziny będą blokować DK 11 na trasie Bobolice-Koszalin. Podobne protesty odbywają się w wielu regionach kraju.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Kamionka/REPORTER /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Kamionka/REPORTER /East News

Organizatorem protestu na DK 11 na trasie Bobolice-Koszalin jest Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "Solidarni".

"Rozpoczynamy w południe na placu dożynkowym w Bobolicach, z którego przejdziemy na rondo wyjazdowe na Koszalin. Będziemy je blokować. Przez trzy minuty my będziemy przechodzić przez rondo, a potem na trzy minuty puścimy ruch samochodowy. I tak przez cztery godziny" - poinformowała PAP Agnieszka Curyl-Katholm ze ZZRR "Solidarni".

Reklama

Zapowiedziała, że w godz. 12-13 planowany jest przejazd kolumny traktorów z Bobolic do Głodowej i z powrotem.

Koszalińska policja, która będzie na miejscu protestu, potwierdza, że "przez cztery godziny na DK 11 na trasie Bobolice-Koszalin będą utrudnienia w ruchu pojazdów".

Protest rolników

Jak poinformowała Curyl-Katholm, rolnicy z Pomorza Zachodniego przyłączają się do protestów organizowanych w środę w różnych regionach Polski m.in. przez Federację Rolną, Unię Warzywno-Ziemniaczaną.

"Postulujemy o ograniczenie importu z zagranicy produktów spożywczych i powołania organu kontrolnego, o sprzedaż w marketach minimum 50 proc. produktów spożywczych z produkcji polskiej, uproszczenie procedur w ARiMR w zakresie PROW oraz oddłużenie PGR" - podała.

Rolnicy chcą też "wypłaty odszkodowań za wybite zwierzęta w 100 proc. dla wszystkich poszkodowanych przez ASF oraz wycofania z procedowania ustaw o zakazie hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego". 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelny wypadek w Łazach pod Warszawą

    W Łazach pod Warszawą na DK7 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poniosła śmierć jedna osoba. Zablokowany jest pas ruchu w kierunku Radomia, ruch w kierunku Warszawy odbywa się prawym... więcej