Bilans długiego weekendu: W 419 wypadkach zginęło 25 osób

Niedziela, 3 czerwca 2018 (09:28)

Ze wstępnych danych wynika, że od 30 maja do 2 czerwca w 419 wypadkach zginęło 25 osób, a 508 zostało rannych - poinformowała PAP asp. Wioletta Szubska z Wydziału Prasowego Komendy Głównej Policji. Jak dodała, zatrzymano 1078 nietrzeźwych kierowców.

Zdjęcie

Znak informujący o wypadku drogowym /Tytus Żmijewski /PAP
Znak informujący o wypadku drogowym
/Tytus Żmijewski /PAP

W ciągu ostatniej doby doszło do 97 wypadków, w wyniku których zmarło 7 osób, a 127 zostało rannych. Zatrzymano 323 nietrzeźwych kierowców.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze. "Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas powrotów do domu. Ważne, żebyśmy byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. Nie chodzi tutaj tylko o nasze własne bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego i oczywiście pasażerów, którzy z nami jadą" - podkreśliła asp. Szubska. 

Reklama

Dodała też, że od początku czerwca utonęło aż osiem osób, w tym aż pięć od soboty. "Łącznie od 1 kwietnia do 2 czerwca utonęło 97 osób" - powiedziała Szubska. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

    Jedna osoba zginęła po tym, jak auto wypadło z trasy na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty (woj. dolnośląskie). Trasa w miejscy wypadku jest nieprzejezdna. więcej