Bielsko-Biała: Pościg za pijaną 43-latką. Miała 2,5 promila

Piątek, 25 października 2019 (12:41)

Znajdująca się pod wpływem alkoholu kobieta najpierw brawurowo uciekała samochodem przed policyjnym patrolem, a później porzuciła pojazd i ruszyła pieszo w stronę lasu. Już wcześniej straciła prawo jazdy. Gdy policjantom udało się ją złapać, okazało się że ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

W nocy ze środy na czwartek policjanci patrolowali podbielską miejscowość Buczkowice. "Dostrzegli pojazd, którego kierowca na ich widok wyłączył światła mijania i jechał zupełnie nieoświetlony. Za kierownicą siedziała kobieta. Kiedy policjanci dali jej sygnały do zatrzymania, podjęła brawurową ucieczkę ulicami Buczkowic, a później Bystrej i Wilkowic" - poinformował rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak.

Pościg za oplem trwał kilkanaście minut. "Kiedy uciekinierce skończyła się droga, porzuciła pojazd i pieszo uciekła w stronę lasu. W ślad za nią pobiegli policjanci i po krótkim pieszym pościgu zatrzymali" - powiedział Szybiak.

Reklama

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka powiatu bielskiego miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Prowadziła bez prawa jazdy

"Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że prowadziła pomimo wcześniejszego cofnięcia jej przez bielskiego starostę uprawnień do kierowania pojazdami" - dodał rzecznik bielskich policjantów.

Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiała usłyszała zarzuty prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i to pomimo cofnięcia prawa jazdy. Odpowie też za to, że nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

"Za te wszystkie występki grozi jej kara nawet 5 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd" - powiedział asp. szt. Roman Szybiak.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

    Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z... więcej