Bez prawa jazdy jechał motocyklem ponad 170 km/h

Sobota, 24 sierpnia 2013 (13:16)

Z prędkością przekraczającą 170 kilometrów na godzinę uciekał policji motocyklista z powiatu sokołowskiego na Mazowszu. W trakcie ucieczki mężczyzna złamał szereg przepisów ruchu drogowego - powiedział oficer prasowy sokołowskiej policji aspirant sztabowy Sławomir Tomaszewski.

Zdjęcie

Po pościgu pirat drogowy został zatrzymany /123/RF PICSEL
Po pościgu pirat drogowy został zatrzymany
/123/RF PICSEL

W Kowiesach kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał drogą krajową nr 63 w kierunku Sokołowa Podlaskiego.

W trakcie ucieczki wyprzedzał na podwójnej ciągłej, nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, a w rejonie szkoły w Bielanach jechał z prędkością ponad 170 kilometrów na godzinę.

Po pościgu pirat drogowy został zatrzymany. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy uprawniającego do jazdy motocyklem a jedynie samochodami. Dokument został mu zatrzymany.

Dodatkowo mężczyźnie grozi nawet 25 punktów karnych i bardzo wysoka grzywna.

Motocyklista odpowie za kierowanie bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli, przekraczanie prędkości i niestosowanie się do znaków drogowych. 

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Reklama

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej