Beskidy: Turystów nie ubywa. Korki

Piątek, 2 stycznia 2015 (14:50)

Po Nowym Roku nie ubywa turystów w Beskidach. Rzecznik samorządu Wisły Łukasz Bielski powiedział, że mimo dodatnich temperatur na trasach narciarskich wciąż jest sporo śniegu, co zachęca do przedłużenia odpoczynku. Na drodze do kurortu utworzył się korek.

- Korek na "wiślance" rozpoczyna się kilka kilometrów przed Wisłą, na wysokości osiedla Manhattan w Ustroniu - powiedział rzecznik cieszyńskich policjantów Rafał Domagała.

Lepiej jest w Szczyrku. Tutaj - jak informują bielscy policjanci - ruch odbywa się płynnie.

Łukasz Bielski poinformował, że do święta Trzech Króli w Wiśle trudno będzie znaleźć wolne miejsce noclegowe. Podobnie jest w Szczyrku.

Turyści wykorzystują dobre warunki na trasach narciarskich. Ostatnie chłody umożliwiły właścicielom ośrodków uruchomienie systemów sztucznego naśnieżania dzięki czemu śniegu leży do 40-50 cm.

Reklama

Prognozy pogody są optymistyczne dla wypoczywających. Wprawdzie w piątek w Bielsku-Białej padał deszcz, a w Wiśle termometry pokazywały 3 stopnie powyżej zera, to jednak synoptycy zapowiadają ochłodzenie i opady śniegu.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej