Będzin: Zderzenie autobusów. Kilkanaście poszkodowanych

Piątek, 22 czerwca 2018 (10:57)

Około 20 osób zostało poszkodowanych w piątek rano w Będzinie, po tym jak autobus komunikacji miejskiej najechał na inny autobus. Na miejsce dotarło kilka zespołów ratowniczych, w tym lotniczy. Pokrzywdzeni nie doznali poważniejszych obrażeń.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

Jak poinformował PAP starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie, wypadek miał miejsce na tamtejszej ul. Wolności. To przelotowa droga prowadząca z centrum miasta do węzła z trasą nr 86 (odcinek tzw. gierkówki Katowice-Warszawa) i dalej w kierunku dzielnicy Grodziec.

"Autobusami podróżowały osoby w różnym wieku, większość w starszym. Z tego, co mi wiadomo, około 20 osób zostało w różny sposób pokrzywdzonych. Wiem, że żadnych poważniejszych obrażeń te osoby nie doznały. Są karetki na miejscu, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala; był także śmigłowiec, ale nie było potrzeby jego wykorzystania" - relacjonował Mogielski.

Reklama

Jak uściślił, wiele osób spośród poszkodowanych, wśród nich kobieta w ciąży, nie wyraziło zgody na transport do szpitala. Na razie nie są znane bliższe okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że w tył stojącego na przystanku - w ciągu drogi - autobusu komunikacji miejskiej uderzył inny, dojeżdżający w to miejsce autobus.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany kierowca audi staranował fiata - cztery osoby ranne, w tym troje dzieci

    Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Konstantynowskiej w Łodzi doszło w sobotę wieczorem do groźnego wypadku. Ranne są cztery osoby, w tym troje dzieci - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego... więcej