Bardzo trudne warunki na podkarpackich drogach. Zablokowana DK9

Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (21:22)

Bardzo trudne warunki panują dziś wieczorem na drogach Podkarpacia. W dwóch wypadkach, które wydarzyły się na drodze krajowej nr 9, zginęła jedna osoba, a pięć - w tym roczne dziecko - zostały ranne. Trasa jest zablokowana.

Zdjęcie

Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność. /Darek Delmanowicz /PAP
Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.
/Darek Delmanowicz /PAP

Jak poinformowała Anna Klee z zespołu prasowego podkarpackiej policji, pierwszy wypadek wydarzył się w miejscowości Wyżne. - Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W wypadku trzy osoby zostały ranne - dodała.

W miejscu wypadku droga jest zablokowana, policja przygotowała objazdy przez Żyznów, Godową i Babicę.

Drugi wypadek wydarzył się także na drodze krajowej nr 9, w miejscowości Hadykówka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca forda wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z autem ciężarowym.

Reklama

- Pasażerka forda zginęła na miejscu. Kierowca tego auta i roczne dziecko, które także podróżowało tym samochodem, trafili do szpitala. Ten odcinek drogi krajowej nr 9 jest zablokowany. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości Przyłęk i Komorów - zaznaczyła Klee.

Warunki drogowe panujące na Podkarpaciu są bardzo trudne. Padający deszcz marznie, tworząc na jezdni warstwę lodu. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.

Droga krajowa nr 9 prowadzi z Radomia do granicy ze Słowacją w Barwinku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:zima | droga | utrudnienia

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej