Bardzo trudne warunki na drogach w Śląskiem

Wtorek, 12 lutego 2019 (09:40)

Bardzo trudne warunki panują we wtorek rano na drogach w woj. śląskim. Po nocnym spadku temperatury poniżej zera i porannych opadach śniegu jest bardzo ślisko, w wielu miejscach ruch jest znacząco spowolniony lub tworzą się korki.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Jacek Domiński /Reporter
Zdj. ilustracyjne
/Jacek Domiński /Reporter

Dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach powiedział PAP, że po opadach śniegu policjanci odnotowali już około 80 zdarzeń drogowych, sześć z nich zakwalifikowano wstępnie jako wypadki drogowe.

"Dominują drobne zdarzenia, na osiedlach czy parkingach. Ciągi komunikacyjne są póki co przejezdne, ale ruch jest spowolniony" - powiedział policjant.

Reklama

Od rana bardzo wolno jeżdżą samochody m.in. drogą S86 między Katowicami a Sosnowcem. Policja nie ma informacji, by doszło tam do kolizji, spowolniona jazda to efekt śliskiej nawierzchni i codziennego wzmożonego natężenia ruchu na tej trasie.

Jak podają lokalne media, źle jeździ się także Drogową Trasą Średnicową, autostradą A4, drogą S1 oraz dk 1 i dk 44. 

Jak przekazały rano służby kryzysowe wojewody śląskiego, na drogach krajowych w województwie pracuje 21 pojazdów do zimowego utrzymania.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Łódzkie: A2 zablokowana w stronę Warszawy

    Autostrada A2 jest nieprzejezdna w stronę Warszawy po zderzeniu dwóch aut osobowych w okolicach miejscowości Emilia (woj. łódzkie) - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. więcej