Autostrady A1 i A2 zablokowane po wypadku i kolizjach

Piątek, 3 sierpnia (22:49)
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia (23:33)

​Przejazd DK1 i autostradą A1 w kierunku Katowic został w piątek zablokowany po tym, jak na odcinku pomiędzy węzłem Piotrków Trybunalski Południe, a Kamieńskiem w Łódzkiem doszło do dwóch kolizji. Wieczorem w piątek doszło także wypadku na autostradzie A2 w województwie łódzkim.

Zdjęcie

Policja /Damian Klamka /East News
Policja
/Damian Klamka /East News

Według informacji przekazanych przez dyżurnego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, do pierwszej kolizji dwóch pojazdów doszło tuż przed godz. 22 w Rokszycach Drugich. Kilkanaście minut później zderzyły się w ruchu dwa samochody osobowe w Gąskach.

Obie miejscowości znajdują się na odcinku drogi pomiędzy węzłem Piotrków Trybunalski Południe a Kamieńskiem, w kierunku Katowic. Odcinek ten obecnie jest zablokowany. Przewidywany czas utrudnienia to dwie godziny.

Wieczorem w piątek doszło także  wypadku na autostradzie A2 w województwie łódzkim.

Reklama

Samochód ciężarowy wpadł do rowu na odcinku A2 Warszawa - Łódź, pomiędzy węzłem Łowicz a węzłem Łódź Północ. Trwa akcja wyciągania samochodu z rowu. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Poznania.

Jak poinformował PAP Piotr Stasiak z Punktu Informacji Drogowej, akcja ratunkowa będzie jeszcze trwała. Nie jest znany czas jej zakończenia. Policja kieruje samochody na objazd na węźle Łowicz. W wypadku nikt nie ucierpiał. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku ani czy kierowca był trzeźwy.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Utrudnienia na A2. Trzech rannych po wypadku

    Po wypadku z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło w niedzielę rano utrudniony jest przejazd autostradą A2 między Koninem a Wrześnią na 250 km w kierunku na Świecko. Trzy osoby zostały... więcej