​Autostrada A1 odblokowana w kierunku Częstochowy

Czwartek, 26 stycznia 2017 (17:26)

Udrożniony został ruch na autostradzie A1 w kierunku Częstochowy między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim - w miejscu, w którym rano doszło do jednego z karamboli z udziałem kilkudziesięciu aut - poinformowała PAP rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

Zdjęcie

Karambol na autostradzie A1 /Grzegorz Michałowski /PAP
Karambol na autostradzie A1
/Grzegorz Michałowski /PAP

"Służby drogowe oraz straż pożarna uporządkowały miejsce zdarzenia; m.in. usunięto wraki aut, zlikwidowano plamy oleju oraz płyny eksploatacyjne samochodów, których na jezdni rozlały się bardzo duże ilości" - powiedział PAP rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Dodał, że ruch w tym miejscu będzie zabezpieczała policja; ma obowiązywać ograniczenie prędkości.

Reklama

Udrożniony odcinek autostrady A1 w stronę Częstochowy znajduje się między węzłami Tuszyn a Piotrków Tryb. Zachód na terenie powiatu piotrkowskiego.

W tym miejscu w czwartek rano doszło do dwóch karamboli w obu kierunkach jazdy. W sumie uczestniczyło w nich 76 samochodów i ciężarówek (46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę); do szpitali trafiły łącznie 32 osoby. Na autostradzie panowały trudne warunki atmosferyczne i gęsta mgła.

Trwa uprzątanie skutków zdarzenia na pasach ruchu w kierunku Łodzi. Jezdnia nadal jest zablokowana i zdaniem Zalewskiego ruch w tym miejscu jeszcze przez "wiele godzin" może odbywać się objazdami. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:autostrada

Zobacz również

  • Śląskie: Dachowanie samochodu w Rybniku. Za kierownicą 15-latek

    15-latek siedział za kierownicą samochodu, który w niedzielę wieczorem (24 maja) dachował w Rybniku. Pasażerami auta byli: jego rok starszy kolega i dwaj 13-latkowie. Wszyscy wyszli z wypadku bez... więcej