Apel policji do kibiców: Korzystajcie z różnych dróg do Zakopanego

Piątek, 26 stycznia 2018 (16:01)

Policja apeluje do kibiców, którzy chcą przyjechać do Zakopanego na konkursy skoków narciarskich o korzystanie z różnych dróg dojazdowych do miasta. W piątek o 18.00 rozpoczęły się kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych, a w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy.

Zdjęcie

Korek na zakopiance /Michal Adamowski /Reporter
Korek na zakopiance
/Michal Adamowski /Reporter

Rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki wyjaśnia, że z powodu ogromnej liczby kibiców należy się spodziewać dużego natężenia ruchu na Zakopiance, dlatego zaleca kierowcom, by wybierali inne opcje dojazdu. 

Na przykład jadący z Krakowa powinni w Chabówce zjechać z Zakopianki i kierować się na miejscowość czarny Dunajec, by przez Chochołów, Witów, Kościelisko wjechać do Zakopanego od południowej strony.

Reklama

Na czas zawodów Pucharu Świata, czyli od dziś do niedzieli, zostały wyłączone z ruchu ulice prowadzące do Wielkiej Krokwi w Zakopanem, a parkingi na tych odcinkach zostały zamknięte. 

Dlatego Krzysztof Waksmundzki radzi, aby pozostawić pojazdy na parkingach lub prywatnych posesjach przy kwaterach i poruszać się po mieście pieszo, lub korzystać z komunikacji zbiorowej.
Do zabezpieczenia wydarzenia zostały zaangażowane dodatkowe siły policyjne, policjanci między innymi będą kierować ruchem w newralgicznych punktach, będą też dbać o bezpieczeństwo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadki na A1. Jezdnia zablokowana w dwóch miejscach

    Jezdnia autostrady A1, między Łowiczem a Skierniewicami, w kierunku Warszawy jest zablokowana po zderzeniu auta osobowego z ciężarówką - poinformowali drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych... więcej