Akcja "Znicz": Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

Wtorek, 1 listopada 2016 (09:45)

Zero tolerancji dla kierowców, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu. Policja przypomina, że w trakcie Akcji "Znicz" jednym z priorytetów jest wyeliminowanie z drogi pijanych kierujących.

Zdjęcie

Policyjna Akcja "Znicz" potrwa jeszcze jutro (zdjęcie ilustracyjne) /PAP/PA /PAP/EPA
Policyjna Akcja "Znicz" potrwa jeszcze jutro (zdjęcie ilustracyjne)
/PAP/PA /PAP/EPA

Inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji podkreśla, że tacy kierowcy są dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Dodaje, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu bezpieczeństwa.

Reklama

Policyjna Akcja "Znicz" potrwa jeszcze jutro. Mundurowi będą wspierać powroty z cmentarzy. Na drogach i wokół cmentarzy służbę pełni kilkanaście tysięcy policjantów. Na głównych trasach i wylotówkach z dużych miast więcej jest kontroli funkcjonariuszy drogówki. Zwracają szczególną uwagę na prędkość samochodów, niebezpieczne manewry, zapięcie pasów czy przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Wypadek na A4. Samochód stanął w płomieniach

    Trzy samochody zderzyły się w czwartek rano na gliwickim odcinku autostrady A4. Jeden z pojazdów stanął w płomieniach, zapalił się od niego drugi. Jedna osoba została poszkodowana. W pobliżu doszło... więcej