Akcja "Znicz". Ponad 1,5 tys. pijanych kierowców

Czwartek, 2 listopada 2017 (08:06)

Od piątku na drogach zginęły 42 osoby, 618 zostało rannych, zatrzymano 1584 kierowców pod wpływem alkoholu. Komenda Główna Policji podaje najnowsze statystyki akcji "Znicz".

Zdjęcie

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podczas pierwszego dnia policyjnej akcji "Znicz 2017" /Darek Delmanowicz /PAP
Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podczas pierwszego dnia policyjnej akcji "Znicz 2017"
/Darek Delmanowicz /PAP

Jak poinformował nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, mimo niekorzystnej aury na drogach jest bezpieczniej niż rok temu.

"Od piątku mieliśmy 511 wypadków. Mimo wszystko jest bezpieczniej niż rok temu, co nie zmienia faktu, że powodu do dumy nie ma" - powiedział IAR Radosław Kobryś.

Reklama

Dodał, że dużym problemem na drogach wciąż są nietrzeźwi. Od środy zatrzymano 1584 kierujących pod wpływem alkoholu. "To mniej niż w roku ubiegłym co oznacza, że ludzie są bardziej świadomi zagrożeń, ale wciąż liczba ta jest niepokojąca" - dodał. 

Policyjna akcja "Znicz 2017" rozpoczęła się w piątek, a zakończy się dziś wieczorem, co oznacza, że wciąż trzeba się spodziewać wzmożonych kontroli.

Równolegle z akcją "Znicz" w tym roku trwa wspólna akcja policjantów i duchownych pod hasłem "Nie zabijaj". Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę, a do pieszych o noszenie odblasków.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej