Akcja Znicz 2015. "Nie pozwolimy na wolną amerykankę"

Piątek, 30 października 2015 (06:26)

Do akcji Znicz 2015 zostanie zaangażowanych nawet kilkanaście tysięcy wolontariuszy. Policjanci i przedstawiciele innych służb będą przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo w okolicach cmentarzy i na głównych trasach w kraju.

Zdjęcie

(zdj. ilustracyjne) /123RF/PICSEL
(zdj. ilustracyjne)
/123RF/PICSEL

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji podkreśla, że wokół cmentarzy policjanci będą przede wszystkim pomagać kierowcom. Na dalekich trasach - dbać o bezpieczeństwo i wyłapywać piratów drogowych.

"Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Nie pozwolimy na wolną amerykankę na polskich drogach" - podkreślił Konkolewski.

Podczas kontroli funkcjonariusze drogówki zwracają uwagę przede wszystkim na prędkość samochodów, zapinanie pasów i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

W weekend należy się spodziewać w wielu miejscach - szczególnie wokół cmentarzy - zmiany organizacji ruchu. Warto się z nią wcześniej zapoznać, bo nie wszystkim kierowcom policjanci będą mogli na miejscu wyjaśnić objazdy.

Służby przypominają, że w miastach najlepszym środkiem komunikacji w drodze na cmentarze jest komunikacja publiczna.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podkarpackie: Miał dwa promile. Wjechał w dom

    Niemal dwa promile alkoholu miał kierowca citroena, który w środę rano staranował ogrodzenie i uderzył w dom znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego w Kolbuszowej (Podkarpackie). więcej