81-latka szalała na drodze, bo... spieszyła się do fryzjera

Wtorek, 7 października 2014 (22:48)

Policjanci z Nowej Soli odebrali 81-letniej kobiecie prawo jazdy za złamanie przepisów drogowych. Swoje rajdowe zachowanie tłumaczyła tym, że ... spieszy się na umówioną wizytę u fryzjera.

Zdjęcie

81-latka szała na drodze /INTERIA.PL
81-latka szała na drodze
/INTERIA.PL

Policjanci, którzy patrolowali ulice w centrum miasta, zauważyli kierowcę volkswagena polo, który wymusił pierwszeństwo na drodze, a także nie ustąpił pieszym, wyprzedzając samochód stojący bezpośrednio przed pasami. Kierująca autem kobieta w ogóle nie reagowała na radiowóz z włączonym alarmem oraz sygnałem świetlnym. Policjanci byli zmuszeni wyprzedzić volkswagena i zajechać mu drogę. 

Po zatrzymaniu samochodu, okazało się, że kierowcą jest 81-letnia mieszkanka Nowej Soli. Jak podaje policja, kobieta nie była zażenowana popełnionymi przez siebie wykroczeniami. Nie rozumiejąc powodu kontroli, odpowiedziała policjantom, że spieszy się na umówioną wizytę u fryzjera.

Reklama

Policjanci nakazali kierującej, aby jechała za radiowozem w kierunku parkingu, gdzie zostanie przeprowadzona kontrola drogowa. Starsza pani nie zastosowała się jednak do poleceń i błyskawicznie skręciła w boczną ulicę. Policjanci zorientowali się, że po raz kolejny ich zignorowała, zawrócili i zatrzymali jej auto. 81-latka z uporem tłumaczyła mundurowym, że nie pojechała za nimi, ponieważ spieszy się do fryzjera.

81-latka przez swoje brawurowe zachowanie straciła prawo jazdy.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze
Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/Policja

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej