70-latek jechał pod prąd drogą ekspresową S7

Niedziela, 3 listopada 2019 (20:21)
Aktualizacja: Niedziela, 3 listopada 2019 (21:44)

Zakończyły się utrudnienia na drodze ekspresowej S7 w okolicach Miłomłyna (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie w niedzielę doszło do karambolu spowodowanego przez kierowcę, który jechał pod prąd - podała policja.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Jak poinformował sierż. szt. Dariusz Biernacki z ostródzkiej policji, do zderzenia pięciu samochodów osobowych na "siódemce" w kierunku Gdańska doszło w niedzielę wieczorem między Ostródą a Małdytami. Pojazdami podróżowało łącznie osiem osób, nikt nie odniósł obrażeń.

"Z naszych ustaleń wynika, że starszy, około 70-letni mężczyzna pomylił drogę w Małdytach i wjechał pod prąd na drogę ekspresową. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy" - powiedział policjant.

Reklama

Biernacki przyznał, że skutki jazdy pod prąd po drodze ekspresowej mogły być znacznie gorsze niż kolizja. "W tym przypadku uczestnicy zdarzenia mieli bardzo dużo szczęścia" - stwierdził.

Do usunięcia uszkodzonych samochodów ruch w okolicach węzła Miłomłyn-Północ odbywał się w kierunku Gdańska jednym pasem, drugi pas był zablokowany. Utrudnienia zakończyły się po niespełna dwóch godzinach.

Tłoczno na drogach

liczba zdjęć: 5

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej