18-latek stracił panowanie nad samochodem. Nie żyje 16-letnia pasażerka

Poniedziałek, 26 października (10:04)

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. 18-letni kierowca na zakręcie stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na miejscu zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego (Podkarpackie). Kierowca i dwóch 17-letnich pasażerów nie odniosło obrażeń. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Zdjęcie

Tragiczny wypadek w Makowisku / KPP Jarosław /Policja
Tragiczny wypadek w Makowisku
/ KPP Jarosław /Policja

Jak poinformowała w poniedziałek 26 października rano jarosławska policja, do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Makowisku na drodze wojewódzkiej nr 865 relacji Jarosław-Lubaczów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, jadąc prawdopodobnie z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad samochodem i na zakręcie zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

Reklama

Nie żyje 16-latka

"Samochodem podróżowało troje pasażerów. Niestety w wyniku zdarzenia zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku 17 lat, nie odnieśli obrażeń" - podała policja.

Sprawę pod nadzorem prokuratury wyjaśnia policja.

Apeluje też do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy i przypomina, że niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość czy prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

"Kierowco, zwolnij, zachowaj maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii" - apeluje policja.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek na zakopiance. Korek ma kilka kilometrów

    Wypadek na zakopiance w podkrakowskich Mogilanach. W środę (2 grudnia) dwa samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Są utrudnienia - informuje "Gazeta Krakowska". więcej