18-latek bez prawa jazdy kierował miejskim autobusem

Wtorek, 9 września 2014 (17:47)

18-latek bez uprawnień prowadził miejski autobus z pasażerami w Katowicach. Pozwolił mu na to jego znajomy z firmy transportowej, który dodatkowo sfilmował telefonem krótką przejażdżkę. Nagranie trafiło do internetu.

Zdjęcie

Sprawą zajęła się katowicka policja. /Damian Klamka. /East News
Sprawą zajęła się katowicka policja.
/Damian Klamka. /East News

Kierowca bez uprawnień przejechał autobusem numer "51" co najmniej kilkaset metrów podczas kursu z katowickiej dzielnicy Ligota.

18-latek chciał poprowadzić autobus, bo jest miłośnikiem komunikacji miejskiej. Jego znajomy, kierowca z odpowiednimi uprawnieniami, zgodził się na krótką zamianę w czasie jazdy.

Reklama

Nagrany film z tej przejażdżki 18-latek umieścił w internecie i to zgubiło obu mężczyzn. Szybko sprawdzono, że właściwy kierowca owego autobusu pracuje w prywatnej firmie przewozowej, którą wynajmuje KZK GOP - największy na Śląsku organizator komunikacji miejskiej.

- Mężczyzna był zatrudniony od zaledwie dwóch tygodni. I już stracił pracę za to, że pozwolił 18-latkowi jechać kursowym autobusem - mówi Anna Koteras, rzecznik KZK GOP. Sprawą zajęła się też katowicka policja.

Marcin Buczek

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej