13-latek za kierownicą. Wiózł pijanego ojca

Sobota, 20 grudnia 2014 (07:54)

Policjanci z Białych Błot pod Bydgoszczą zatrzymali osobowego golfa, prowadzonego przez 13-letniego chłopca. Pasażerem samochodu był kompletnie pijany ojciec nastolatka, z tyłu siedziała tez jego ciotka.

Podczas kontroli ojciec chłopca tłumaczył, że oddał mu kierownicę, bo sam był pijany i nie mógł prowadzić. Co ciekawe, okazało się, że ani on, ani ciotka 13-latka nie mają prawa jazdy.

Ojciec chłopaka miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Śledczy z Białych Błot przedstawią mu zarzut przestępstwa związany z narażeniem na niebezpieczeństwo. O całej sytuacji zostanie powiadomiony też sąd rodzinny.

Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a w przypadku, gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, może grozić kara więzienia do lat 5.

Reklama

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Góra Kalwaria: Autobus wjechał w drzewo. Kilka osób rannych

    Co najmniej trzy osoby zostały ranne po wypadu autobusu rejsowego w Górze Kalwarii na Mazowszu - informuje RMF FM. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 79. więcej