Szklanka na drogach na zachodzie kraju

Piątek, 1 stycznia 2016 (10:49)

Śnieg i gołoledź przywitały w Nowym Roku kierowców na zachodzie kraju. Bardzo niebezpiecznie jest na drogach Dolnego Śląska, w Lubuskiem oraz Zachodniopomorskiem.W zachodniej części Dolnego Śląska jazdę utrudnia leżący na drogach śnieg. Pługi wyjechały już na drogi, ale odśnieżanie jeszcze może potrwać - informuje reporter RMF24.

Bliżej Wrocławia, na wschodzie Dolnego Ślaska pada marznący deszcz - miejscami na drodze jest bardzo ślisko, tworzy się gołoledź, trzeba zwolnić do blisko 20 km na godzinę. 

Podobnie wygląda sytuacja w woj. lubuskim. Droga między Gorzowem Wielkopolskim a Kostrzynem jest piekielnie śliska, możliwa jazda to 10, 20 km na godzinę - informuje słuchacz na Gorącą Linię RMF FM.

O trudnej sytuacji na drogach informują także kierowcy z woj. zachodniopomorskiego. Szklanka na odcisku Koszalin Kołobrzeg - alarmuje pan Rafał. Inny słuchacz dodaje, że ślisko jest także na krajowej 10 między Stargardem a Piłą. 

Reklama


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Autokar przewożący dzieci wpadł do rowu

    ​W sobotę na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wroczków (woj. małopolskie) doszło do wypadku. Autokar przewożący 44 dzieci znalazł się w rowie. Jedno z dzieci i opiekunkę odwieziono do... więcej