RMF: Gigantyczny korek na obwodnicy Krakowa

Środa, 6 września (09:00)
Aktualizacja: Środa, 6 września (11:25)

Od rana zakorkowana jest obwodnica Krakowa. Sznur samochodów w pewnym momencie miał nawet 10 kilometrów. Drogę w stronę Rzeszowa na wysokości węzła zakopiańskiego blokuje leżąca cysterna.

Zdjęcie

Korek; zdj. ilustracyjne /Wojciech Stróżyk /Reporter
Korek; zdj. ilustracyjne
/Wojciech Stróżyk /Reporter

Do wypadku doszło na zjeździe na autostradę na węźle zakopiańskim. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką i cysterną przewożącą cement. Jedna osoba jest ranna.

Sprawcą wypadku był kierowca samochodu osobowego, który wjeżdżając na obwodnicę jechał za szybko i wpadł w poślizg.

Zablokowane jest droga w kierunku Rzeszowa. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 13, trzeba bowiem podnieść przewróconą cysternę. 

Reklama

Na miejscu pracują 4 zastępy straży pożarnej. Specjalny wóz strażacki podnosi cysternę. Dopiero wtedy drogowcy będą mogli otworzyć jeden pas ruchu.

Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy jadący w kierunku Rzeszowa powinni na węźle Sidzina zjechać w kierunku centrum Krakowa ulicą Skotnicką, z węzła zakopiańskiego kierowcy także są kierowani do centrum miasta.

Wciąż zakorkowane są ulice wokół autostrady. Najgorzej sytuacja wygląda na zakopiance - tam korek zaczyna się już w Gaju.

Marek Wiosło

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek w Radziejowie. Nie żyją dwie osoby

    Dwie osoby zginęły w wypadku, który zdarzył się w Radziejowie (woj. kujawsko-pomorskie) na skrzyżowaniu dróg krajowej nr 62 i wojewódzkiej nr 267. DK 62 łącząca Strzelno z Włocławkiem jest... więcej