Protest rowerzystów. Utrudnienia na turystycznej trasie

Sobota, 25 lipca 2015 (07:48)

Kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu na drodze wojewódzkiej numer 969 w stronę Nowego Targu. Rowerzyści planują akcję protestacyjną na turystycznej trasie Tylmanowa - Krościenko nad Dunajcem.

Protest jest związany z niedawnym wypadkiem rowerzysty Zbigniewa Ziemianka. W kwietniu tego roku jadąc do pracy został potrącony przez samochód dostawczy. Doznał poważnych obrażeń ciała. Teraz między innymi cierpi na zanik pamięci i wymaga długiej oraz kosztownej rehabilitacji. Rowerzyści solidaryzując się z poszkodowanym pokonają tę samą trasę, którą codziennie jeździł do pracy.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do 16.00. W ten sposób uczestnicy akcji chcą przede wszystkim przypomnieć o konieczności budowy infrastruktury rowerowej oraz o uwzględnieniu pasa dla rowerów przy przebudowie drogi wojewódzkiej. Finałem akcji będzie piknik charytatywny zorganizowany przez Komitet Społeczny ,,Razem dla Was", na którym będą zbierane pieniądze na dalsze leczenie poszkodowanego.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Reklama

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Kierowca autokaru z dziećmi zasłabł i zmarł

    Autokar wiozący w czwartek rano na wycieczkę dzieci ze szkoły w Miastkowie Kościelnym w woj. mazowieckim zjechał do rowu, po tym jak za kierownicą zasłabł kierowca. 63-letni mężczyzna zmarł. Dzieci... więcej