Niemiec na A4 strzelał do Polaka. W aucie było dziecko

Środa, 5 sierpnia 2015 (13:17)

Do jadącego autostradą A4 bmw strzelał z pistoletu pneumatycznego. Rozbił boczną szybę i sprowadził zagrożenie życia dla podróżującego autem mężczyzny z 2-letnim dzieckiem. Obywatel Niemiec, którego policjanci podejrzewają o ten czyn twierdził, że kierowca bmw wcześniej zajeżdżał mu drogę. Za zniszczenie mienia i sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia może grozić nawet do 5 lat więzienia. O sprawie donosi opolska policja.

Zdjęcie

Zatrzymany mężczyzna /Policja
Zatrzymany mężczyzna
/Policja

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 17:00 na opolskim odcinku autostrady A4. Do jadącego w kierunku Wrocławia bmw, kierowanego przez 44-latka zaczął strzelać z pistoletu pneumatycznego, jadący obok kierowca mercedesa.

W bmw oprócz mężczyzny, podróżowało również 2-letnie dziecko. Na szczęście ani ono, ani kierowca nie odnieśli obrażeń. W aucie została rozbita warta 500 złotych boczna tylna szyba.

Reklama

Pokrzywdzony zaalarmował policjantów z Brzegu, którzy zatrzymali 32-letniego obywatela Niemiec i przekazali go policjantom z Opola. Mężczyzna tłumaczył się, że strzelał do bmw, bo wcześniej jego kierowca miał zajeżdżać mu drogę. Kierowca mercedesa usłyszał zarzuty związane z bezpośrednim narażeniem na utratę życia osób podróżujących bmw, a także zniszczenia mienia. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Zderzenie dwóch aut. Jedna osoba nie żyje

    Jedna osoby nie żyje, a siedem zostało rannych - to bilans wypadku, do którego doszło w Oksie (Świętokrzyskie). Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jeden z kierowców, sprawca wypadku, był... więcej