Lublin: Potrącił staruszkę na pasach

Czwartek, 13 sierpnia 2015 (15:58)

Pomimo dobrych warunków drogowych i oznakowanego przejścia dla pieszych, 79-letnia kobieta nie uniknęła potrącenia przez samochód. Wczoraj o godzinie 11.10 na Placu Dworcowym w Lublinie, kierujący renault mając dobrą widoczność potrącił, będącą niemal na środku przejścia pieszą.

Potrącił staruszkę

Pomimo, że piesza weszła na przejście upewniając się, a kierujący samochodem miał dobrą widoczność, 79 latka nie uniknęła potrącenia. Badanie alkomatem wykazało, że oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Piesza z obrażeniami ciała został przewieziona do szpitala. Kierujący renault odpowie za spowodowanie wypadku drogowego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. To przykład jak łatwo może dojść do wypadku.

Z policyjnych statystyk wynika, że tylko w okresie 6 miesięcy br. na terenie Lublina doszło do 28 wypadków na przejściach dla pieszych. W wyniku tych zdarzeń 4 osoby zginęły, a 26 zostało rannych.

Reklama

Policjanci apelują: pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W zderzeniu z pojazdem nie mają szans i to oni są ofiarami wypadków drogowych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

X-news

Zobacz również

  • 8-latek wjechał quadem w autobus

    ​Policja w Siemianowicach zajęła się sprawą niecodziennego wypadku, do którego doszło w niedzielę. W autobus wjechał tam quad. Pojazdem kierował 8-letni chłopiec - informuje RMF FM. więcej