Donbas: Bus wjechał na minę. Są ofiary

Środa, 10 lutego 2016 (12:48)

W Donbasie cywilny bus wjechał na minę. Śmierć poniosły 4 osoby. Do tragedii doszło nieopodal punktu kontrolnego przy wyjeździe z terenów opanowanych przez separatystów.


Reklama

Jak poinformowały ukraińskie służby prasowe sztabu operacji antyterrorystycznej w busie podróżowało 5 osób. Samochód stał w kolejce 600 metrów od punktu kontrolnego Marinka i oczekiwał na wjazd na terytorium kontrolowane przez ukraińską armię. Jak relacjonują ukraińscy wojskowi, w pewnym momencie samochód zjechał na pobocze, nie zważając na znaki informujące o możliwym zaminowaniu. Wskutek eksplozji dwóch pasażerów zginęło na miejscu. Dwie kolejne osoby zmarły w wyniku odniesionych ran.

Według opublikowanych niedawno danych ONZ, w ostatnich miesiącach 80 procent ofiar wśród ludności cywilnej w Donbasie, to ofiary wybuchów min.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Gigantyczny korek na autostradzie A2

    Zmniejsza się korek na autostradzie A2, na pasach w kierunku granicznego Świecka (Lubuskie). Zator w szczytowym momencie miał ponad 20 km, a sznur aut sięgał do Rzepina. Z ostatnich informacji... więcej