Dolnośląskie: Wypadek busa. 10 osób rannych

Wtorek, 18 kwietnia 2017 (18:40)

Utrudnienia na drodze krajowej numer 8 pod Wrocławiem, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego w busem.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, na dk 8 na odcinku Wrocław - Ząbkowice Śląskie, w miejscowości Cieszyce zderzył się samochód osobowy z busem.

Według "Gazety Wrocławskiej", ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego renault jadący w kierunku Wrocławia, z niewyjaśnionych na razie przyczyn otarł się o ciężarówką jadącą z przeciwnego kierunku. Auto następnie obróciło się o 360 stopni i uderzyło w bok busa jadącego w kierunku Kłodzka. 

Reklama

W wyniku zdarzenia rannych zostało dziesięć osób. To dziewięć osób jadących busem oraz kobieta i pasażerka auta osobowego. 

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najciężej poszkodowaną kobietę - pasażerkę busa. Reszta rannych osób, jadących busem, opatrywanych jest przez ratowników z karetek pogotowia - informuje "Gazeta Wrocławska".

Droga będzie zablokowana co najmniej do godziny 21.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Autokar przewożący dzieci wpadł do rowu

    ​W sobotę na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wroczków (woj. małopolskie) doszło do wypadku. Autokar przewożący 44 dzieci znalazł się w rowie. Jedno z dzieci i opiekunkę odwieziono do... więcej