Cysterna wpadła do rowu, ulatnia się gaz

Czwartek, 13 lutego 2014 (10:18)
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2014 (11:48)

Droga krajowa nr 1 pomiędzy Radomskiem a Kamieńskiem (woj. łódzkie) w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana, po tym jak w miejscowości Dobroszyce cysterna przewożąca gaz przewróciła się na jezdnię. Doszło do rozszczelnienia cysterny, ale nie ma żadnego zagrożenia.

Zdjęcie

Na miejscu jest straż pożarna /RMF
Na miejscu jest straż pożarna
/RMF

Jak relacjonowała rzeczniczka radomszczańskiej policji Aneta Komorowska, niedaleko miejscowości Dobroszyce osobowe auto próbowało wyminąć jadącą przed nim cysternę przewożącą gaz propan-butan.

W trakcie wykonywania manewru kierowca samochodu osobowego stracił panowania nad kierownicą a prowadzące przez niego auto otarło się o ciężarówkę. Następnie uderzyło w barierkę.

Reklama

Kierowca cysterny, widząc to, próbował uniknąć zderzenia, ale również stracił panowanie nad kierownicą. Cysterna przewróciła się na drogę, całkowicie ją blokując. Mężczyzna trafił do szpitala.

Jak poinformował rzecznik straży pożarnej w Łódzkiem Arkadiusz Makowski, w wyniku zdarzenia nastąpiło rozszczelnienie jednego z zaworów cysterny, z którego zaczął wyciekać gaz. Teren zabezpieczono, a Makowski zapewnił, że nie ma żadnego zagrożenia.

Według policji trasa w kierunku Warszawy może być zablokowana kilka godzin. Trzeba będzie m.in. przepompować ponad 19 ton gazu do innej cysterny.

Policja proponuje kierowcom, aby jadąc DK 1 w kierunku stolicy skręcali na Radomsko, a później tzw. starą trasą, czyli drogą 741 dojechali, do Kamieńska, gdzie ponownie wyjadą na "jedynkę".\

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Samochód wypadł z drogi. Zginęły dwie osoby

    Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w Frydrychowicach w powiecie wadowickim (woj. małopolskie). Trwa walka o życie kobiety, która została przetransportowana... więcej